₪ English   ₪ Türkçe
  PROJE DEĞERLENDİRME ve ANALİZ DANIŞMANLIK
PD ANALİZ ve YAYIN
Mail Şifre Giriş Kayıt
Hakkımızda

PD Danışmanlık, Haziran 2011’de Cahit Yılmaz ve Hünkar İvgen tarafından kurulmuştur. Uzun yıllar yatırım bankalarında ve sermaye piyasası aracı kurumlarında çalışan kurucular, 2004 yılından sonra ise kurumsal finansman konularında danışmanlık hizmetleri vermeye başlamışlardır.

İkibinli yılların başından itibaren uluslararası yatırımcıların daha fazla ilgi göstermeye başladığı ülkemizde, şirketlerin kuruluş aşamasından, kurumsallaşma çalışmalarına, yeni yatırımlarla büyüme projelerine ve kredi ihtiyaçlarının karşılanmasına, şirketlerin değer tespitine ve birleşme – satın alma görüşmelerine kadar bir çok konu önemli tecrübe ve uzmanlığa gerek gösteren hususlar olarak ortaya çıkmıştır. Aynı biçimde işletmeler, değişen çevresel koşullara bağlı olarak rekabet güçlerini kontrol edebilmek ve geliştirebilmek açısından bütçe ve mali politikalarını iyileştirmek için de destek hizmetleri almaya başlamışlardır.

PD Danışmanlık’ın amacı, bu sayılan konularda ve tüm kurumsal finansman hizmetlerinin sağlanmasını teminen çalışmak ve tecrübeli kadrosu ile işletmeleri en iyi noktalara getirecek biçimde hizmet vermektir.

Dr. Cahit YILMAZ :

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, ekonomi bölümünü bitirdikten sonra London School of Economics and Political Sciences’ da “research scholar” olarak bulundu. 2016 yılında, Okan Üniversitesi’ nde finans alanında doktora çalışmasını tamamladı.

Çalışma hayatına, 1985 yılında Türkiye Kalkınma Bankası’nda başladı ve 10 yıl çalıştı. Bu dönemde, proje değerlendirme raporları hazırlama, fizibilite çalışmaları, Pazar araştırmaları, halka arzlar konularında tecrübe kazandı. 1996 yılı başından itibaren aracı kurumlarda ve yatırım şirketlerinde kurumsal finansmandan sorumlu üst düzey yönetici olarak çalıştı. Proje Finansmanı ve Krediler Müdürlükleri görevlerinde bulundu.

2001 – 2005 döneminde Yeditepe Üniversitesi’ nde bulundu ve halen İstanbul Kültür Üniversitesi’ nde Öğretim Görevlisi olarak genel ekonomi, finans ve sermaye piyasası analizleri konularında dersler vermektedir.

Halka arz ve proje analizi kapsamında, sayıları 50 yi aşan projede, şirket değerleme, şirket satın alma, yatırım projelerinin analizi konularında çalışmış ve raporlar hazırlamıştır. Özelleştirme projelerinde (alıcı tarafında) danışman olarak çalışmıştır.

DR. Hünkar İVGEN :

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdikten sonra, aynı üniversitede finans anabilim dalında yüksek lisans ve doktora çalışmalarını tamamlamıştır. 1997 yılından sonra çeşitli aracı kurumların, kurumsal finansman ve araştırma departmanlarında değişik pozisyonlarda görev alan İVGEN, 2002 yılından sonra irili ufaklı birçok firmaya, özellikle muhasebe ve finans konularında danışmanlık hizmeti vermiştir ve vermeye devam etmektedir. İVGEN bu süreçte, çok sayıda, işletmelerde risk yönetimi, yeniden yapılandırma, finansal yönetim, maliyet ve yönetim muhasebesi, şirket değerleme ve birleşmeleri konularında şirketlere hizmette bulunmuştur.

Eğitim faaliyetlerinde de bulunan İVGEN, birçok özel sektör şirketine eğitim hizmeti vermesinin yanında, öğretim görevlisi olarak Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Kültür Üniversitesi’ nde görev almıştır.

İyi derecede ingilizce bilen İVGEN, 2003-2007 yılları arasında ekonomist dergisinde köşe yazarlığı yapmıştır. Birçok konuda yayınlanmış makalesi olan İVGEN, 2003 yılında yayınlanmış alanında ilk yayın olma özelliği taşıyan “Şirket Değerleme” adlı kitabında yazarıdır. Ayrıca Mali Müşavirlik Belgeside olan İVGEN, Sermaye Piyasa’sının ileri düzey ve kredi derecelendirme lisanslarına da sahiptir.

© 2012 PD Danışmanlık, Tüm Hakları Saklıdır Powered By Zetyum.Net